BABAMASSZÁZS FOGLALKOZÁSOK (NEMCSAK) BABÁKNAK ÉS MAMÁKNAK
(szülőknek, nagyszülőknek, segítő családtagoknak)
Minden keleti és nyugati társadalmi kultúra rendelkezik saját babamasszásszírozó technikával. A világon talán legnépszerűbb babamasszázs technika (az ajurvedikus babamasszázs) Indiából származik, ahol ősi hagyománya van a csecsemőmasszázsnak. Indiai ember úgy nem nőtt fel, hogy ne kapott volna életében babamasszázst.
Az ősi kultúrákban anyáról lányára szállt a babamasszázs tudása. Sok természetközeli népnél még ma is az első naptól fogva masszírozzák az újszülőtteket, hogy immunrendszerük megerősödjön, hogy a természet elemeivel szemben ellenállóvá váljon. Természestesen mi nyugatiak sem szakadtunk el ettől a temészetes igénytől. Az édesanyák sokszor ösztönösen tudják, hogy a babáknak szükségük van az ölelésre, a ringatásra és a szeretetteljes érintésre. Egy szakszerű babamasszázs technika elsajátításával azonban még biztonságosabbá és örömtelibbé válik az érintés élménye.
- Ugyanakkor a babamasszázs sokkal többet jelent a kicsinek a pusza testi örömnél. Segít megőrizni az egészségét, testi-lelki jólétét is. A szülőt pedig magabiztosabbá teszi szülői szerepében. Az apák a babamasszázzsal lehetőséget kapnak arra, hogy közelebb kerüljenek gyermekük lelkéhez, ezzel elmélyíthessék a köztük kialakuló kötődést.
-
A foglalkozásokon elsajátítható babamasszázs technika svédmasszázs alapú, ugyanakkor ötvözi a keleti és nyugati babamasszázs technikákat. Merít az indiai ajurvedikus babamasszázs fogásokból, a kínai és thai masszázs technikákból, valamint tartalmaz nyugati gyógytorna és mozgáskoordinációs elemeket is. Képzésünkkel az a célunk, hogy minél több ember ismerje meg és használja a babamasszázst, illetve a családon belül élvezze annak hosszútávú jótékony hatásait!